in ,

Czego człowiek może doświadczyć tuż po swojej śmierci? – Naukowcy wyjawiają szokującą prawdę.

Wiele osób, które doświadczyło śmierci klinicznej widziało niewiarygodne rzeczy po zaprzestaniu funkcji życiowych.

Najwięcej pacjentów mówi o światełku w tunelu oraz wizjach z całego swojego życia. Część z nich spotkała się ze zmarłymi członkami rodziny, a jeszcze inni oglądali się w czasie rzeczywistym z lotu ptaka.

Naukowcy twierdzili, że to reakcja organizmu na ogromny stres, który podświadomie podsyła nam te niewiarygodne wizje. Mimo wszystko wielu ludzi wierzy w życie po śmierci i nie daje się przekonać, że to co widzieli w czasie śmierci klinicznej nie było prawdą.

Temat życia po śmierci jest bardzo kontrowersyjny, dlatego naukowcy postanowili zbadać go ponownie.
Dowiedli oni, że człowiek doznaje doświadczenia śmierci (NDE), gdy jest w stanie śmierci klinicznej. Śmierć kliniczna to stan, w którym mózg i serce przestają pracować, ale jest możliwość ponownego przywrócenia działania tych organów i funkcji życiowych. Aż jedna na pięć osób, która przeżyła zawał serca, doświadczyła NDE.

Naukowcy do tej pory nie potrafią wyjaśnić skąd biorą się wizje, a tym samym nie negują ich prawdziwości.
Grupa naukowców z Southampton University pod kierownictwem Sama Parni zajęło się zbadaniem i udowodnieniem NDE. Według nich w czasie śmierci klinicznej nasza świadomość wciąż funkcjonuje, stąd doświadczamy wizji życia po śmierci.
Temat wciąż jest badany i zgłębiany. Naukowcy prowadzą wiele doświadczeń, aby stwierdzić czy życie po śmierci istnieje naprawdę czy jest to tylko praca naszego mózgu i podświadomości.

Źródła: elinformediario.com