in

5-latek skazany na dożywocie za cztery morderstwa – Doszło do absurdalnej pomyłki!

5-letni chłopiec został skazany na dożywocie. Według władz, dopuścił się do poczwórnego morderstwa, zakłócania porządku i niszczenia mienia publicznego. Czy to możliwe?

Ahmen Masour Qarni urodził się we wrześniu 2012 roku. Przestępstwa, za które go skazano zostały popełnione w styczniu 2014 roku. Malec miał wtedy półtora roku. A więc jak to się stało, że stał się winny zbrodni?

Ojciec chłopca był zrozpaczony. Po prostu nie mógł uwierzyć w ten absurd.
„Mówią, że zabiorą mi mojego synka. Nie mogą tego zrobić! Boże, pomóż!” – powiedział ojciec.

Obrońcy dziecka uważają, że doszło do tragicznej pomyłki.
Na ławie oskarżonych powinien według nich, zasiąść 50-letni Ahmed Karin. Całe to nieporozumienie wyszło przez zbyt późne dostarczenie aktu urodzenia chłopca.

Jeden z obrońców 5-latka Faisal a-Sayd, tłumaczy cała sytuację:
„Akt urodzenia chłopca został dostarczony stanowym organom bezpieczeństwa dopiero, gdy dodano jego imię do listy oskarżonych. Niestety, sprawa zdążyła trafić do sądu wojskowego i dlatego 5-latek został skazany za przestępstwa, których nie popełnił (…) to tylko pokazuje, że sędzia wcale nie zapoznał się ze sprawą.”

Niesłuszne skazanie chłopca wzburzyło internautów
Skazanie chłopca za tak okrutne czyny, który w czasie ich „popełnienia” miał półtora roku, wywołało ogromne zamieszanie w mediach społecznościowych. Wszyscy wypowiadają się o skorumpowaniu rządu Egiptu i nagminnym łamaniu praw ludzi. W Egipcie nie istnieje sprawiedliwość – tak wypowiedział się prawnik Mohammed Abu Hurria – Egiptem rządzą lunatycy i szaleńcy.
 
Wśród komentarzy, wiele z nich jest o kompromitacji egipskiego wymiaru sprawiedliwości i zmniejszenia się zaufania ludzi do władz. Inni uważają, że miał zostać skazany starszy krewny chłopca, a gdy nie udało się go odnaleźć, ukarali 5-latka.
 
Oskarżenie wywołało międzynarodowe oburzenie, co doprowadziło do zniesienia zarzutów. Dziecko zostało oczyszczone ze wszystkich oskarżeń. Jednak czy to odosobniony przypadek?

Jeśli chcesz widzieć więcej ciekawych postów, polub nasz fanpage na Facebooku!