in

Jego sierść stała się twardą skorupą. Ludzie rzucali w niego kamieniami, skazując go na powolną śmierć.

Augustus był bezdomnym, bardzo samotnym psiakiem, ponieważ swoim wyglądem w żaden sposób nie zachęcał mieszkańców terenów, na których przebywał.

Ludzie bali się go i zamiast mu pomóc, przepędzali, rzucając w niego kamieniami. W końcu pojawiła się jedna osoba, której los zwierzęcia nie był do końca obojętny. Zdecydowała się ona zadzwonić do wolontariuszy Heart of Alabama Save Rescue Adopt, którzy pojawili się niemalże błyskawicznie.

Na miejscu okazało się, że choć widzieli już wiele, widok zdecydowanie ich przeraził. Jak sami podkreślili – to był najgorszy przypadek w całej historii organizacji.

Wielotygodniowe leczenie.
Augustus spędził w lecznicy weterynaryjnej wiele długich tygodni, podczas których otrzymywał silne antybiotyki. Dodatkowo jego twarda sierść zamieniona w skorupę, wymagała codziennego olejowania po to, aby ją w końcu zmiękczyć. Gdy po wielu próbach, udało się zdjąć twardą warstwę, oczom weterynarzy ukazała się skóra psa, która wyglądała na całkowicie poparzoną.

Pracownicy organizacji, mimo, iż pomagali już wielu zwierzętom, nie mogli dojść do tego, jakiej rasy był Augustus. Jego stan nadal należał do poważnych i wymagał całej serii, różnorodnych zabiegów, w tym tych z użyciem mleczka kokosowego. Mimo wszystko pies miał miłe uosobienie i z ufnością patrzył na swoich wybawicieli. Im więcej sił zyskiwał, tym bardziej otwarcie manifestował swoją wdzięczność i ufność wobec obcych ludzi. W końcu znalazła się osoba, której ostatecznie skradł serce, i która postanowiła dać mu prawdziwy dom.

Patrząc na najnowsze zdjęcia, aż ciężko uwierzyć, że to ten sam psiak!

Obecnie Augustus ma wspaniałą rodzinę i prawdziwy, dbający o niego dom. Wystarczała wola jednej osoby, aby los bezdomnego psiaka diametralnie się odmienił.

Jeśli chcesz widzieć więcej ciekawych postów, polub nasz fanpage na Facebooku!