in

Zostaw łyżeczkę cukru w ogródku za każdym razem gdy wychodzisz z domu – Zobacz jakie to ważne.

Ludzie na ogół nie znoszą owadów, a pszczół w szczególności. Mogą boleśnie zranić, a niektórzy są nawet na nie uczuleni.

A pszczoły to przecież jedne z najbardziej pożytecznych stworzeń na ziemi. Nasza planeta, ani my, nie bylibyśmy tym czym jesteśmy gdyby nie one.
Dlatego od lat wśród fakt masowego zmniejszania się populacji pszczół wzbudza trwogę. Dla człowieka oznacza to katastrofę ekologiczną. Aż 90% pożywienia zawdzięczamy obecności pszczół. Co stałoby się gdyby wymarły? Niełatwo to sobie wyobrazić. Dlatego od kilku lat trwa kampania i wspierająca wszelkie działania na rzecz pszczół. Ich życie jest w naszym najprościej pojmowanym interesie.

Pszczoły znikają z powodu oprysków oraz rozwijania się gatunków, które są ich naturalnym wrogiem. Ale także od zamiany naturalnych siedlisk i bytowań pszczół w siedziby ludzkie. Już dziś każdy z nas może wpływać pozytywnie na ich obecność.

Brytyjski zoolog David Attenborough (92 l.) znany szerokiej publiczności z prowadzenia programów o tematyce przyrodniczej zabrał głos w tej sprawie.

„Jeżeli pszczoły znikną z powierzchni Ziemi, ludziom pozostaną tylko 4 lata życia” – napisał niedawno David Attenborough na Facebooku.

Ta prosta informacja powinna każdemu uświadomić, że nie możemy pozostawać obojętni wobec sytuacji pszczół.

„W ciągu ostatnich 5 lat populacja pszczół spadła o 1/3” – pisze David Attenborough.

Dlatego my wszyscy i każdy z osobna powinien troszczyć się o los pszczół.

Jest pewien sposób, a informacja o nim rozprzestrzenia się po całym świecie:


 
Zmieszany cukier z wodą zostaw na łyżce w swoim ogrodzie. Ta prosta metoda może im pomóc.
 
„O tej porze roku wiele pszczół może wyglądać jakby umierały lub jakby już nie żyły, ale wcale tak nie jest. Pszczoły też się męczą i po prostu nie mają siły, aby powrócić do ula, co może prowadzić do ich śmierci.
 
Jeżeli znajdziesz zmęczoną pszczołę w swojej okolicy, prosty roztwór cukru i wody może pomóc przywrócić jej siły.”
 

 
Oprócz tego jest szereg działań, które możemy wdrożyć. Pszczoły to przede wszystkim kwiaty, im więcej kwiatów tym więcej pszczół. Tymczasem zamieniamy nasze ogrody na przystrzyżone trawniki z iglakami. Zadbajmy w nich o kwiaty.
 

 
Podziel się z innymi. To muszą być szeroko zakrojone działania i duża świadomość wszystkich ludzi!