in

Amputowali jej nogi z powodu używania produktu, który stosuje miliony kobiet. Teraz ostrzega inne kobiety.

Lauren Wasser jest, a raczej była modelką. Piękna, fotogeniczna miała przed sobą wielką karierę. Ale w 2012 roku zaczął się jej dramat, którego przyczyną był sposób w jaki dbała o higienę w czasie miesiączki…

Koszmar zaczął się niewinnymi objawami przypominającymi grypę. Choroba mimo leków nie ustępowała i Lauren trafiła do szpitala, gdzie w wyniku zespołu wstrząsu toksycznego wylądowała na stole operacyjnym. Amputowano jej nogę.

Tego dnia Lauren była na urodzinach przyjaciółki i bardzo źle się poczuła. Wróciła do domu z wysoką gorączką i zasnęła. Spała wiele godzin. Obudzili ją dobijający się do jej domu policjanci, którzy zostali poproszeni o sprawdzenie co się z nią dzieje przez zaniepokojoną matkę Lauren.

Prawdopodobnie to uratowało jej życie. W szpitalu stwierdzono TSS – zespól wstrząsu toksycznego.

Lauren trafiła do szpitala w ostatniej chwili z wysoką gorączką, miała zawał, spadło ciśnienie krwi, jej organy przestawały pracować. W nodze pojawiła się martwica, amputacja była konieczna.

Przyczyną stanu Lauren było stosowanie tamponów. To rzadki przypadek. Zdarzający się 3 na 100 000 kobiet. Ale Lauren bardzo złości słowo „rzadko”. Bo ona w tych statystykach się zmieściła.
 
Dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół Lauren pozbierała się i wróciła do normalnego życia, zaangażowała się w kampanię upowszechniająca wiedzę na temat stosowania tamponów i zagrożeniu TSS.
 

 
Lauren domaga się zmian ustawodawstwa w kwestii badań w sprawie składu środków higienicznych dla kobiet i ich wpływu na zdrowie. Naukowcy twierdzą, że wyeliminowanie syntetycznych składników na rzecz 100 % bawełny wyeliminowałoby ryzyko do zera.
 
Świadomość jest bardzo ważna. Powiązanie objawów podobnych do grypy z miesiączką i stosowaniem tamponu, może uratować życie. Im wcześniej TSS zostanie rozpoznane tym łatwiej je wyleczyć.
 

 
Lauren nie miała tyle szczęścia. W grudniu dowiedziała się, że niestety straci także drugą nogę. W styczniu przeprowadzono operację. Teraz znów czeka ją trudny czas poukładania swojego życia na nowo.
 
Podziel się jej historią, niech jej dramat nie pójdzie na marne.

Jeśli chcesz widzieć więcej ciekawych postów, polub nasz fanpage na Facebooku!