in ,

Pomalowała swoją twarz krwią z okresu. Powód jest o wiele poważniejszy niż może Ci się wydawać.

Każda kobieta co miesiąc musi się mierzyć z ogromnym wyzwaniem, jakim jest ,,przeżycie” okresu. Bóle fizyczne, ale także niepokój i zły nastrój, towarzyszą okresowi i psują nam niejeden ważny dzień. Nie mówiąc już o strachu przed plamą na spodniach czy innych tego typu sytuacjach…

No dobrze, ale gdzie leży właściwy problem? Dziewczynki często są uczone, że miesiączka to temat, o którym się nie mówi. Chłopcy w szkołach w ogóle nie są uczeni na temat okresu.

Dobrze znany wszystkim schemat – idziemy do łazienki, w ręku ściskamy tampon lub podpaskę, tak by nikt nie widział, że to właśnie ten czas…

Ale czy kobiety powinny się wstydzić okresu?


 
Pewna dziewczyna, Demetra Nyx, nie mogła już na to patrzeć i postanowiła zrobić coś, co może niektórych zszokować. Rozpoczęła nietypową akcję w mediach społecznościowych. Możemy zobaczyć na jej twarzy i ciele krew z okresu. Zadeklarowała się, że będzie to robić co miesiąc, póki ludzie przestaną się temu dziwić.
 
Ale nie tylko ona zwróciła uwagę na ten problem.
 
„Kropka. Koniec kary” niedawno zdobył Oscara dla najlepszego dokumentu krótkometrażowego. Był on właśnie przedstawieniem problemu kobiecej menstruacji.
 


 
,,Będę to robić, dopóki dziewczynek nie przestanie się uczyć, że muszą się wstydzić za naturalne funkcje ich ciał i o nich nikomu nie mówić.” – twierdzi. ,,Będę to robić, dopóki kobiety będą miały przeświadczenie, że seks podczas okresu musi być czymś obrzydliwym. Będę to robić, dopóki nie przestaniemy wstydzić się za plamy na naszych ubraniach.”
 
Kobieta cieszy się z tego, że jej akcja została wsparta przez inne kobiety, które także pomalowały sobie swoją twarz krwią.
 
Co sądzicie o takiej akcji? Uważacie, że jest jak najbardziej potrzebna, czy raczej kontrowersyjna?
 
Koniecznie dajcie znać w komentarzu!