in , ,

Wakacje 2020 zostaną skrócone? Premier tłumaczy, jak wygląda sytuacja.

Wielu z nas zastanawia się co z wakacjami w tym roku? Czy przez kwarantannę zostaną one skrócone? To pytanie pojawia się nie tylko na ustach uczniów, ale także rodziców. Premier zdecydował, że wypowie się w tej kwestii i rozwieje wątpliwości.

Początkowo szkoły miały zostać zamknięte na dwa tygodnie, jednak coraz częściej możemy usłyszeć o tym, że czas ten może zostać przedłużony. Co w związku z tym? Uczniowie martwią się i mają ku temu powody. Rok temu pojawiały się podobne pytania po strajku nauczycieli, jednak teraz sytuacja jest o wiele groźniejsza i nikt nie ma na nią wpływu.

Oficjalne informacje są takie, że wakacje 2020 nie będą skrócone. Do plotek, które pojawiają się już w sieci, odnosi się prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki:

,,Przerwa dwutygodniowa od szkoły może się wydłużyć. Nie ma teraz takich planów, by odrabiać lekcje w wakacje. Przypomnę, że rok temu była taka sytuacja niekomfortowa dla uczniów i dla grona pedagogicznego, ponieważ był protest nauczycieli. Przez dłuższy czas, przez wiele tygodni, lekcje były zawieszone, ale tak to zostało skompresowane, że matury odbyły się w terminie, również egzaminy i wakacje nie zostały skrócone” – przekonuje premier.
 
Jeśli pojawiają się jakiekolwiek zmiany w tej kwestii, będą one na bieżąco podawane. Na ten moment koniec roku szkolnego będzie 26 czerwca, czyli planowo.
 
Podzielcie się tą ważną informacją ze swoimi bliskimi!

Źródło: radiozet.pl