, ,

Te 3 fakty o cesarce powinien znać każdy. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jakiej odwagi to wymaga!

Odwaga kobiet godzących się na cesarskie cięcie jest godna uwagi, warto wiedzieć o nim kilka rzeczy

Poród jest niesamowitym wydarzeniem, zwłaszcza dla kobiety, która nosiła w brzuchu przez około 9 miesięcy swoje dziecko. Nikt nie zrozumie tej miłości i niesamowitej więzi tak, jak kobieta zostająca matką. Nie chodzi wtedy tylko o bezgraniczną miłość, ale również poświęcenie. Przede wszystkim czasu i siły, ale również swojego ciała, które ulega zmianie zwłaszcza po cesarskim cięciu. Wymaga to naprawdę dużej odwagi.

Przedstawiamy 3 fakty, o których mają świadomość tylko kobiety, które przeżyły ten zabieg. Warto poznać kilka z nich:

1. Kobiety wyróżniają się dużą odwagą zgadzając się na ten chirurgiczny zabieg, gdyż niesie za sobą przeróżne konsekwencje.
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy o ryzyku, jakie niesie za sobą cesarskie cięcie. Jest to zabieg niebezpieczny zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Fakt, iż w trakcie jego trwania nie może nikt prócz lekarzy przebywać w gabinecie, może okazać się wyjątkowo trudny do zniesienia. To oznacza utrudnione wsparcie, kobieta zdana jest wówczas sama na siebie. Tylko matka jest w stanie przeżyć tak okropny ból, strach i samotność. Jest to naprawdę cudowny przykład poświęcenia i ogromnej miłości do swojego dziecka.

2. Niewiedza o stanie zdrowia swoim i dziecka.
Tak naprawdę, dopiero po opuszczeniu sali operacyjnej matki dowiadują się czy wszystko przebiegło prawidłowo. Kiedy znieczulenie przestaje działać, lekarze są w stanie stwierdzić czy wszystko poszło w porządku. Cesarskie cięcie nie jest bez niego możliwe, dzięki niemu kobieta nie odczuwa bólu. Czuje natomiast każde poruszenie w swoim ciele. Jest to bardzo nieprzyjemne uczucie, które w wielu przypadkach może mieć oddziaływanie na psychikę kobiety. Należy jednak pamiętać, że to wszystko dla swojego kochanego dziecka.

3. Matki muszą szybko dojść do siebie ze względu na dziecko.
Pomimo, iż bardzo cierpią, są obolałe, i przeżywają jeszcze to wszystko w głębi, ze świeżą blizną na swoim ciele, to w szybkim tempie muszą dojść do siebie, bo przecież czeka ich opieka nad swoim maleństwem. Trzeba przecież takie małe niemowlę obserwować i należycie o nie dbać. Mamy nie mają czasu na odpoczynek i często mimo bólu oraz osłabienia, bezwarunkowo oddają się swoim obowiązkom z uśmiechem na twarzy. Chcą przecież być, jak najbliżej swojego dziecka i poczuć go, dotknąć jego malutkiego ciałka i przytulić do piersi.

Źródło i fotografie: brightside.me

Jeśli chcesz widzieć więcej ciekawych postów, polub nasz fanpage na Facebooku!