in ,

Oto 8 najczęściej występujących rodzajów bólu, które wywołujemy swoimi emocjami.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że odczuwany ból wiąże się także z naszą psychiką. Najgorsze dla naszego zdrowia są stres, troski i problemy. Kiedy sobie z nimi nie radzimy, nasz organizm wysyła nam sygnały, żebyśmy dali sobie odpocząć.

Przygotowaliśmy listę ośmiu, najczęściej występujących dolegliwości, które wywołujemy swoimi emocjami. Podpowiemy też, jak im zapobiegać.

1. Ból głowy
Pojawia się najczęściej przy długotrwałym stresie lub lęku. Aby zneutralizować nieprzyjemne skutki, powinniśmy wykorzystać naturalne techniki relaksacyjne. Stres możemy wyładować też przez ćwiczenia fizyczne, albo odwrócić uwagę od problemów poprzez czytanie lub jogę.

2. Ból karku
To niewiarygodne, ale specjaliści zgodnie twierdzą, że w karku kumuluje się wiele emocji. Jest to przede wszystkim wytykanie sobie własnych błędów i przykrości, jakie ktoś nam sprawił. Jedynym wyjściem z sytuacji jest nauczenie się przebaczania – sobie i innym. W końcu jesteśmy tylko ludźmi i każdy popełnia błędy.

3. Ból ramion
Ból w ramionach odczuwają osoby, które nie potrafią wyrzucać z siebie złych emocji. Przez to są kumulowane i przez to odczuwamy dolegliwości. Musimy nauczyć się okazywać każde emocje, a nie kumulować je w sobie.

4. Ból górnej części kręgosłupa
Niestety na ten ból ciężko coś poradzić. Pojawia się przede wszystkim przez uczucie bycia samotnym, niedocenianym i niekochanym.

5. Ból dolnej części kręgosłupa
Ból objawia się najczęściej, gdy martwimy się o pieniądze.

6. Ból łokcia
Jeśli odczuwasz sztywnienie łokcia, oznacza to, że zbyt „sztywno” podchodzisz to życia. Postaraj się nie narzucać na siebie tyle obowiązków i rygoru. Wprowadź trochę spontaniczności i swobody, a ból łokcia minie.

7. Ból ręki
Pojawia się, gdy nie możemy okazać emocji w taki sposób, jaki byśmy chcieli. Innym powodem są nieodpowiednie relacje z ludźmi, na które nie mamy wpływu. Najlepszym sposobem na tę dolegliwość może być po prostu poznanie nowych ludzi.

8. Ból biodra
Ból biodra jasno mówi nam, że stoimy w miejscu. Czas więc zmienić coś w swoim życiu i ruszyć dalej!

Jeśli zauważyłeś, że ktoś z Twoich znajomych skarży się na podobne bóle, koniecznie pokaż mu ten artykuł.