in ,

13-latek zbudował na podwórku swój mini-dom. Gdy zobaczysz jak ma w środku, będziesz zdumiony!

Większość dzisiejszych nastolatków prawdopodobnie ma inne rzeczy na głowie, niż budowanie domów…

Ale 13-letni Luke Thill, z Dubuque w stanie Iowa, znacznie różni się od swoich rówieśników. Ten utalentowany chłopak stworzył swój własny dom – na podwórku rodziców. Zrealizowanie tego projektu kosztowało go mniej więcej 1.500 USD – a teraz chłopczyk może mieszkać sobie w swoim małym domku.

Chłopczyk wyjaśnia, że chęć zbudowania tego domku wynikła z tego, iż nudził się podczas ostatnich wakacji. Aby nie zmarnować kolejnych, chłopczyk wszystko dobrze przemyślał i zaczął działać.

Przez cały rok zbierał pieniądze i materiały potrzebne do budowy domu. Luke kosił trawniki, zorganizował zbiórkę pieniędzy w sieci i aby jeszcze coś zarobić wykonywał zlecenia dla każdego, kto potrzebował pomocy w okolicy. Pewien elektryk z którym Luke się przyjaźnił, pomógł mu zainstalować elektryczność w zamian za wyczyszczenie garażu. Luke wykorzystał około 75 procent materiału pochodzącego z recyklingu. Drzwi frontowe do domu dostał jako prezent od przyjaciela swojego wujka. Dom ma ponad 8m², 3 metry długości i około 1,6m szerokości. Ma elektrykę, ale nie ma kanalizacji, nie ma tam jeszcze wody, ani łazienki.
„Cenie sobie minimalizm. Chciałem mieć swój dom bez ogromnego kredytu.” – powiedział dziennikowi The Des Moines Register

Oczywiście Luke otrzymał również pomoc od swoich rodziców, zarówno finansową jak i z budową budynku. Jednak jego tata Greg, chciał aby syn sam zapłacił za większość swojego projektu, a także sam zbudował większość rzeczy.
„To była szansa dla niego, aby zrobić coś więcej niż tylko siedzieć przed komputerem. To lekcja życia!” – powiedział Greg dla The Des Moines Register.

Ten domek to prawdziwe spełnienie marzeń dla Luke’a. Może się tam zrelaksować w spokoju i pobawić. Posiada tam kuchenkę mikrofalową, telewizor i strych z łóżkiem. Jest tam nawet grill i kwiaty z tyłu. Luke zwykle odrabia po szkole pracę domową w swoim nowym domku a także sypia w nim przez kilka nocy w ciągu tygodnia.

Nastolatek ma już chęci do budowy kolejnego domu – nieco większego. Ma również nadzieję, że zainspiruje innych do spełnienia swoich marzeń: „Chcę pokazać innym dzieciom, że można już budować w tym wieku” – mówi w jednym ze swoich filmów.
 
Historia Luke’a jest wspaniałym przykładem tego, co dziecko może osiągnąć za pomocą jasnego celu, silnej determinacji i wsparcia ze strony domu. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem!
Zobaczcie jak chłopczyk przedstawia wnętrze tego uroczego domku, na jednym ze swoich filmików.

Jeśli chcesz widzieć więcej ciekawych postów, polub nasz fanpage na Facebooku!