in

12 zaskakujących zastosowań maści Vicks, o których nie miałaś pojęcia!

Z pewnością znasz maść Vicks i kojarzy ci się z jej głównym przeznaczeniem, polegającym na łagodzeniu skutków grypy i przeziębienia. Smaruje się nią klatkę piersiową. Działa rozgrzewająco, a olejki eteryczne udrażniają drogi oddechowe ułatwiając oddychanie.

Mało kto wie jednak, że ma daleko większe możliwości. Przedstawiamy listę zaskakujących zastosowań tej popularnej maści.

1. Redukuje rozstępy.

Wmasuj codziennie przez kilka minut maść w miejsca dotknięte rozstępami i obserwuj jak po kilku tygodniach zaczynają blednąć i znikać.

2. Leczy siniaki

W celu usunięcia siniaków należy smarować je kilka razy maścią z dodatkiem soli.

3. Zadba o stopy

A post shared by Jellyfeet (@jellyfeet365) on

Jest wszechstronna w dbaniu o nasze stopy. Nie tylko nawilży popękane pięty, ale także zlikwiduje grzybicę paznokci. Zależnie od potrzeb nasmaruj grubą warstwą maści pięty lub paznokcie, zostaw na całą noc, zabezpiecz grubą skarpetą. Rano zmyj.

4. Oduczy zwierzaka drapania mebli

A post shared by Paulina (@catsandgym) on

Podobno zwierzaki nie lubią zapachu tej maści. Wystarczy nanieść na niewidoczny fragment mebla odrobinę maści, a będą trzymały się od niego z daleka. Można też postawić otwarty słoiczek w pobliżu mebla.

5. Leczy trądzik
Jeśli tylko nie masz na nią alergii, smaruj miejsca zmienione niewielką ilością maści na noc. Rano zmyj. Stosuj przez kilka dni i zobacz różnicę.

6. Wyleczy skaleczenia
 

 
Można ją stosować dopiero na przyschniętą, nigdy na świeżą ranę. Jej mentolowy składnik przyspiesza gojenie.
 
7. Ból ucha
 
Zaaplikuj odrobinę maści do wnętrza ucha za pomocą patyczka i pozostaw ją tam na kilka godzin. Maść ma właściwości antyseptyczne, które rozprawią się z zapaleniem.
 
8. Odstrasza komary i łagodzi skutki ukąszeń
 


 
Komary nie lubią zapachu tej maści. Nie musisz użyć dużo. Niewielką ilość posmaruj na przegubie dłoni. Pomoże także na ślady ukąszeń. Łagodzi swędzenie i przyspieszy gojenie.
 
9. Pomaga pozbyć się tłuszczu
 

 
Vicks to połączenie kamfory, sody oczyszczonej, odrobiny alkoholu oraz mentolu. Ta kompozycja świetnie nadaje się do spalania tłuszczu.
 
10. Suche oko
 
Jeśli cierpisz na zespół suchego oka, posmaruj odrobinę maści pod oczy. Oczy zaraz napełnią się łzami.
 
11. Ból głowy
 

 
Kamfora, mentol i olejek eukaliptusowy złagodzą ból głowy, jeśli rozsmarujesz trochę maści na skroniach.
 
12. Obolałe mięśnie.
 
Posmaruj obolałe mięśnie, a następnie przykryj ręcznikiem. Maść rozgrzeje, pobudzi krążenie, a ból ustąpi.